گروه وکلای کارنگروه وکلای کارنگروه وکلای کارن

وکیل سرقت

وکیل سرقت کیست؟

به وکیلی که در حوزه دعاوی کیفری مربوط به سرقت و دزدی فعالیت می‌کند، وکیل سرقت گفته می‌شود. این شخص باید به تمام قوانین مربوط به سرقت که در قانون مجازات اسلامی آمده است، آگاهی داشته باشد تا بتواند به پرونده‌های مربوط به سرقت رسیدگی نماید. وکیل سرقت قادر است به افرادی که به هر طریقی مورد دزدی و سرقت قرار گرفته‌اند کمک نماید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه برسند. لازم است بدانید وکیلی که در این حوزه فعالیت می‌نماید، باید دارای مدرک پایه یک دادگستری باشد و تخصص خود را در همین راستا دریافت کرده باشد.

مزایای داشتن وکیل سرقت

اغلب افرادی که به طرق مختلف مورد سرقت و دزدی قرار می‌گیرند، با قوانین حقوقی مربوط به آن آشنایی ندارند. برای همین رسیدگی به پرونده‌های آنها، با تأخیر و مشکلاتی مواجه می‌شود. این افراد می‌توانند با مراجعه به یک وکیل سرقتی، روند رسیدگی به پرونده‌های خود را تسریع ببخشند. وکیل سرقت به دلیل تخصص و اطلاعاتی که دارد، به افرادی که دچار مشکلات سرقت شده‌اند کمک کرده تا در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه دلخواه برسند. این وکلا از تضییع حقوق موکلان خود جلوگیری کرده و به‌گونه‌ای در پرونده عمل می‌کنند که تماما در جهت احقاق حقوق موکلان خود باشد. درصورتی‌که افراد به هر دلیلی از مراجعه به وکیل سرقت خودداری کنند، معمولا در پرونده‌های خود با شکست پیاپی مواجه می‌شوند. گاهی اوقات نیز این افراد قادر به اثبات جرم نبوده و حقوقشان ضایع می‌گردد. برای همین است که بهتر است افرادی که با جرم سرقت روبرو می‌شوند، از همان ابتدا به یک وکیل سرقت خوب مراجعه نمایند و رسیدگی به پرونده را به وکیل زبردست بسپارند.

بهترین وکیل سرقت در تهران

جرم سرقت و دزدی در همه شهرها اتفاق می‌افتد. اما در شهرهای بزرگ‌تری چون تهران، دزدی و سرقت بیش از سایر شهرها رخ می‌دهد. شاید دلیل آن هم مربوط به ناشناس بودن افراد در شهرهای بزرگ و اختلاف طبقاتی بیش از حد باشد. بااین‌حال افرادی که با سرقت مواجه می‌شوند، می‌توانند به یک وکیل سرقت کاردرست در شهر خود مراجعه کنند و از او درخواست کمک نمایند. شهروندان تهرانی نیز می‌توانند با مراجعه به بهترین وکیل سرقت در تهران، رویه دادرسی به پرونده خود را آسان‌تر پشت سر بگذرانند. وکیل سرقت در تهران می‌تواند بااطلاع از شرایط پرونده و نوع دزدی، جرم شخص سارق را زودتر برملا کرده و در جهت احقاق حق موکل خود عمل نماید. در میان پرونده‌های موجود، گاهی اوقات شاکی از جرم سارق گذشت کرده که این مورد تنها باعث تخفیف مجازات و حکم قاضی می‌شود. طبق قانون، حتی با بخشش شاکی شخص سارق مشمول اعمال حکم از سوی قاضی است. در این شرایط حتی وکیل سارق نیز نمی‌تواند از قاضی درخواست تخفیف مجازات برای سارق نماید. تنها در صورتی شخص وکیل می‌تواند از قاضی تخفیف مجازات نماید که سارق دچار جرم سرقت تعزیری ساده شده باشد.

 

بهترین وکیل سرقت در تهران

مشاوره با وکیل سرقت

افرادی که دچار سرقت و دزدی قرار گرفته‌اند، می‌توانند از مشاوره حقوقی با وکیل سرقت استفاده نمایند. در جلسات مشاوره حقوقی با وکیل سرقت، افراد قادر هستند تمام سوالات خود را از وکیل بپرسند و راجع به آن اطلاعات کامل دریافت نمایند. با مشاوره با وکیل، راه‌حل مناسب در پیش روی افراد قرار گرفته و می‌توان خیلی سریع‌تر به بهترین نتیجه دست پیدا کرد. در حال حاضر بیشتر وکلا علاوه بر مشاوره حضوری، امکان مشاوره به‌صورت تلفنی و اینترنتی را برای مراجعان خود فراهم کرده‌اند. مشاوره تلفنی با وکیل سرقت مزایای زیادی دارد. افراد می‌توانند در ساعات کاری با وکیل در ارتباط بوده و سوالات خود را بپرسند. همچنین می‌توانند از طریق مشاوره اینترنتی با وکیل سرقت، در هر ساعتی از شبانه‌روز با آنها در ارتباط باشند.

وکیل پایه یک دادگستری سرقت

در پرونده‌های سرقت، در یک طرف شخص سارق و در طرف دیگر شخص شاکی یا زیان‌دیده (مال‌باخته) قرار دارد. وکیل پایه یک دادگستری می‌تواند هم برای شخص شاکی و هم برای سارق، مشاوره حقوقی ارائه دهد. درصورتی‌که شخص شاکی نسبت به سارق گذشت نکرده و درخواست مجازات برای او نماید، قاضی برای او حکم صادر خواهد کرد. شخص سارق باید علاوه بر تحمل حکم صادر شده از قاضی، ضرر و خسارتی که به شخص شاکی زده است را جبران نماید. گاهی اوقات افرادی که مورد جیب‌بری، کیف‌قاپی و یا سرقت مسلحانه قرار گرفته‌اند، دلایل کافی برای اثبات جرم را ندارند. برای همین از شکایت خود صرف‌نظر می‌کنند. درصورتی‌که وکیل سرقت مجرب می‌تواند مراحل شکایت را بدون مدارک کافی نیز پشت سر بگذارد و در جهت احقاق حقوق شخص شاکی گام بردارد. وکیل سرقت علاوه بر مسائل مالی، بر روی مسائل معنوی چون سرقت آثار ادبی و همچنین سرقت‌های مسلحانه می‌تواند ورود نماید. به‌طورکلی این دسته از وکلا با داشتن مدارک کافی و شواهد موجود قادرند هر نوع جرمی که در دایره سرقت قرار دارد را در دادگاه پیگیری نمایند.

 

وکیل پایه یک دادگستری سرقت

سه رکن برای اثبات جرم سرقت

بر اساس قانون هر کاری که جرم محسوب شود، باید سه رکن اصلی را داشته باشد. وکیل سرقت باید با آگاهی نسبت به این سه رکن، جرم سرقت را بررسی نماید. این سه رکن عبارت‌اند از:

1. رکن معنوی:

در رکن معنوی، دادگاه به دنبال این است که شخص متهم به چه دلیلی این کار را انجام داده است و هدف و انگیزه او از انجام این کار چه بوده است. قاضی در این رکن به دنبال این است که ببیند آیا متهم سوءنیت خاصی داشته است یا خیر. درصورتی‌که اثبات شود فرد متهم با سوءنیت دست به این کار زده است، می‌توان ثابت کرد که فرد مجرم است. دررابطه‌با رکن معنوی سرقت باید گفت که درصورتی‌که متهم به دلایل فقر و یا هر چیز دیگری دست به سرقت بزند، رکن معنوی برای او اثبات شده و می‌توان آن شخص را مجرم در نظر گرفت. در این شرایط شخص وکیل سرقت باید بادقت بیشتری عمل نماید؛ چرا که باید به‌درستی به نیت و انگیزه متهم پی ببرد و مدارک معتبری برای اثبات جرم در اختیار داشته باشد.

2. رکن مادی:

منظور از رکن مادی این است که به شخص ضرر مادی یا جانی وارد شده باشد. در حقیقت زمانی کاری جرم محسوب می‌شود که منجر به زیان مادی یا جانی به افراد جامعه شده باشد. دررابطه‌با سرقت نیز به همین صورت است و باتوجه‌به این موارد می‌توان ثابت کرد که سرقت بر اساس رکن مادی صورت‌گرفته است. اثبات این رکن برای وکیل سرقت کار سختی نبوده و می‌توان در دادگاه به‌راحتی به آن پی برد.

3. رکن قانونی:

این رکن به تعریف قانون از آن کار اشاره دارد. طبق قانون اگر شخص قانون‌گذار از انجام یا ترک کار سخنی نگفته باشد، نمی‌توان آن کار یا ترک آن را جرم در نظر گرفت. در حقیقت زمانی کار جرم تلقی می‌شود که مصداق آن در قانون وجود داشته باشد. ازاین‌رو شخص وکیل سرقت باید بر اساس قانون از این فعل سعی کند که جرم را اثبات و یا رد نماید.

باتوجه‌به این سه رکن، شخص وکیل سرقت باید از موکل خود در دادگاه دفاع نماید؛ بنابراین این‌طور می‌توان نتیجه گرفت که اثبات جرم در دادگاه کار ساده‌ای نبوده و با پشت پرده‌ها و پیچیدگی‌های زیادی همراه است.

 

سه رکن برای اثبات جرم سرقت

 

انتخاب وکیل سرقت مناسب

اگر به دنبال پیداکردن یک وکیل سرقت خوب و مناسب هستید، بهتر است در ابتدا به نیاز و مشکل خود توجه داشته باشید. یعنی به نوع دعوی آگاهی داشته باشید و بدانید که پرونده‌تان به چه میزان سخت و پیچیده می‌باشد. ازآنجایی‌که مفاهیم قانونی کار ساده‌ای نیستند، بیشتر افراد نمی‌توانند این موضوعات را درک کنند و بهتر است در این باره به سراغ وکیل سرقت مناسبی بروند. مشاوره با وکیل سرقت پیش از انتخاب، باعث می‌شود تا شخص نسبت به تبحر وکیل مطمئن شده و انتخاب درست‌تری داشته باشد؛ بنابراین اگر به دنبال یافتن وکیل سرقت خوب و مناسب هستید، حتماً با او مشاوره کرده و به سوابق او در این زمینه توجه داشته باشید.

سرقت آثار ادبی و نقش وکیل سرقت

بدون شک زمانی که صحبت از سرقت به میان باشد، نگاه و دید افراد به سمت مسائل مادی می‌رود. درصورتی‌که این‌گونه نبوده و سرقت می‌تواند شامل مواردی چون سرقت آثار ادبی نیز باشد. البته سرقت آثار ادبی علاوه بر بعد معنوی، بعد مالی نیز دارد و حتی قیمت و ارزش این آثار بیشتر از برخی لوازم مادی است که مورد سرقت قرار می‌گیرند. بااین‌حال اگر یکی از آثار ادبی مورد سرقت قرار گرفته شود، شخص وکیل سرقت می‌تواند با اتکا بر دانش خود نسبت به حل‌وفصل آن اقدام نماید. کار شخص وکیل سرقت در این پرونده‌ها بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر است؛ چرا که اثبات این قبیل جرم‌ها سخت‌تر بوده و باید تحقیقات بیشتری راجع به فرد سارق و رد او انجام شود. درصورتی‌که نسبت به سرقت آثار ادبی اطلاعی ندارید، باید بگوییم که موارد زیر همگی جزو مصادیق سرقت آثار ادبی به شمار می‌روند:

  • جرم چاپ، پخش و نشر ترجمه شخص دیگر
  • جرم نشر، پخش و عرضه کتاب‌ها و نشریات آثار صوتی
  • جرم نشر، پخش و عرضه آثار بصری و سمعی